Автор: Олег Семців,  Наталія Гамоля

На чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате, що пройде 26-27 червня у Грузії, виступатиме національна збірна України. Про те, хто увійшов до складу української команди і як готуються спортсмени до змагань, йшла мова на прес-конференції Національної федерації Кіокушинкай карате України 11 червня. Як відомо, чемпіонат Європи у Тбілісі є відбірковим до Чемпіонату Світу. 21 червня всі спортсмени та тренери національної збірної отримають офіційну форму, виготовлену компанією GERA – партнерами Національної федерації кіокушинкай карате України.

За путівку на чемпіонат Європи з’їхалися позмагатися найсильніші спортсмени.  До збірної мали потрапити двоє чоловіків та двоє жінок, а також серед змішаних команд у розділі ката до Європи за регламентом має їхати одна найкраща команда.  У розділі куміте серед чоловіків та жінок  – по п’ять вагових категорій. З кожної категорії потрібно було відібрати по двоє спортсменів – 10 чоловіків та 10 жінок. На жаль, чемпіонат України з видовищними поєдинками та шаленою конкуренцією відбувся без глядачів, проте  з прямою трансляцією на каналі MEGOGO. «Це вперше чемпіонат України з карате транслювали на такому відомому і популярному в Україні каналі, як і вперше силу і майстерність нашої команди показано в презентаційному відео, завдяки зуссилям Романа Кривицького і ентузіастів карате, такого раніше не було, – зазначив Олександр Король, президент Національної федерації кіокушинкай карате України. – Ми робимо свої кроки, не оглядаючись на інших, маю надію що це правильний шлях і спортсмени це відчують, відчують ту підтримку, що мають від  нашої федерації, тренерів, молодших спортсменів, яким вони слугують за кумирів, вони теж відчуватимуть ту честь і відповідальність, яку несуть у Тбілісі. Сподіваюсь, виступ нашої команди цього року буде одним з найкращих».  

Після проведення чемпіонату Україну Національну федерацію кіокушинкай карате України очолив Шихан Король Олександр Сергійович. Також радою федерації обрали нових членів президії. Перше рішення ради федерації на чолі з новим президентом – взяти вектор розвитку на підвищення рівня дорослої збірної і достойні умови тренувань спортсменів збірної. Почали з повного фінансування навчально-тренувальних зборів.

До національної збірної команди жінок у розділі куміте потрапили Альона Вересняк, діюча чемпіонка Європи, що  залишається фавориткою у ваговій категорії до 50 кілограмів, Марія Лозбунь, представниця Львівської обласної федерації кіокушункай карате у ваговій категорії 50 кілограмів, Анастасія Осокіна (Київ), Валерія Димченко (Кропивницький) у ваговій категорії 50-55 кілограмів. У середній ваговій категорії 55-60 кг путівки здобули Анастасія Дузяк та Ганна Сас з Вінницької області. У напівважкій ваговій категорії 60-65 кг змагатимуться Ірина Казачковська (Вінниця) та Оксана Пилипович з Львівської області. У важкій категорії виступатимуть наймолодша спортсменка збірної Анастасія Нестеренко (Бровари) та досвідчена Анастасія Хрустальова. До речі, дівчата увійшли до збірної одразу ж, бо їх видовищний бій був єдиним поєдинком  на національному чемпіонаті. 

Карантинні обмеження відсовували дату проведення чемпіонату кілька разів. Звичайно, це вплинуло як на підготовку спортсменів, так і на проведення відбіркових турів змагання. Федерації Кіокушинкай карате окремих країн Європи не змогли оперативно відреагувати на новину про остаточну дату чемпіонату і вчасно організувати відбіркові змагання. Проте керівництву національної Федерації кіокушинкай карате України, навіть в умовах карантинних обмежень, вдалось провести відбірковий чемпіонат України на дуже високому рівні, щоб сформувати національну збірну команду. Відповідальність за його організацію взяв на себе очільник Київської організації Кіокушинкай карате Роман Кривицький: «Вимоги під час карантину у різних країнах Європи були різні, але здебільшого країни були закриті. Найближчі і сильні наші конкуренти, як збірна Литви, попри карантинні обмеження, проводили навчально-тренувальні збори».

Навчально-тренувальні збори організували у Лохвиці під керівництвом Івана Івановича Шимківа, а в розділі куміте – під керівництвом Володимира Семеновича Прядки. «Дяка Богу, всі здорові, дуже гарний психологічний клімат у команді. Цього року, як ніколи, провели низку навчально-тренувальних зборів, і з куміте на тренувальній базі у Лохвиці і в Києві, і з ката також два збори у Львові. Хочеться вірити, що ми можемо виступати на найкращому рівні. Не зважаючи на проблеми, пов’язані з локдауном і карантином, ті, хто хоче тренуватися і має амбіції, усі тут і готові до перемог. В нас не командний вид спорту, тут кожен лідер» – зауважив тренер збірної Іван Іванович Шимків.

До національної збірної, що представлятиме Україну на чемпіонаті Європи, потрапили у розділі ката діючий чемпіон Європи Ярослав Ковальчук, призер чемпіонату Європи Олег Король, серед жінок – Надія Журавльова, чемпіонка серед молоді у розділі ката, та нова зірка збірної Анастасія Бикова.

Перше місце на чемпіонаті України у розділі командне ката посіла Львівська обласна федерація кіокушункай карате. Саме вони поїдуть на чемпіонат Європи. Це Олег Король, Ярина Король, Андрій Коваль.

Національну збірну чоловіків у категорії до 65 кілограмів представлятимуть   Богдан Лемішко і Тарас Гаврилець, обоє мають досвід змагань на європейському рівні. В категорії напівсередньої ваги 65-75 кг  Україну представлятимуть Максим Макаревич та Северин Палій, на сьогодні діючий чемпіон Європи серед молоді. У середній ваговій категорії 75-85 кг  будуть боротися Юрій Дума, діючий абсолютний чемпіон країни, та Ілля Сергієнко, багаторазовий чемпіон України. У категорії 85-95 кг путівку на континентальні змагання здобули Ігор Котляревський, Андрій Шуляренко (Фастів), а у категорії 95+ кг боротиметься Сергій Чихович (Фастів).

 «Наші спортсмени до перемог у чемпіонаті готові. Зараз у нас в основному молода команда, хоча у ній є уже діючі чемпіони Європи, багаторазові чемпіони України, багаторазові учасники світових чемпіонатів, які ведуть за собою молодь, – запевнив головний тренер збірної України Володимир Прядка. – Минулі роки наша збірна постійно потрапляла у призери і ставала чемпіонами Європи, зараз ще молоде покоління додалось і всі готові до виступів».