Що заважає сучасним людям бути щасливими?

Ми вже знаємо, що людина складається з приблизно 3-х трильйонів клітин. Як її зробити щасливою? Треба зробити щасливими ці три трильйони клітин. Перше, їм потрібне здорове харчування. Друге – кисень. Третє – інформація. Ще одна важлива річ – це правильне дихання. Від того як ви дихаєте залежить ваше самопочуття. Треба пам’ятати правило “3-х 3”: три хвилини без кисню і ми мертві, три дні без води і ми мертві, три тижні без їжі і ми мертві. Із цього всього звичайно важливіше перше – дихання ключове. 

Окрім того, що люди на Заході не відчувають зв’язку із своїм тілом, вони, до того ж, мало рухаються. У людини в сидячому положенні тіла зменшується температура. Від цього багато проблем. Адже, при температурі 32-34 (градуси по цельсію) найкраще розвиваються хвороби. Коли люди хворіють, вони мають звернути увагу на чотири речі: дихання, температура тіла, здорове харчування і безстрашність (самоусвідомленість). 

Людина має виконувати практики без зайвих думок, без постійного аналізу. Розум має стати чистим і вправи виконуватися автоматично. Якщо говорити про бойові мистецтва, то всі дії мають ставати інстинктивними. 

Люди, які виконують ці речі виглядають значно молодшими і щасливішими. 

Зараз шалений попит на заняття йогою. Навіть у Києві існує безліч різновидів йоги та інших оздоровчих систем. Як людині обрати дійсно ефективну та корисну систему?

У багатьох видах йоги, люди виконують певні статичні форми і дуже напружуються. Крім того, я бачив багатьох вчителів йоги в яких самих енергія не циркулює. 

Яку б ви практику не робили, будь то його чи бойові мистецтва, маєте звертати увагу на таке: після завершення практики ви маєте бути щасливими і радісними, добре відчувати себе, бути спокійними і умиротвореними, відчувати тепло в тілі і на кінчиках пальців. 

Якщо практикувати грамотно, то це має лікувати тіло, а не калічити. Навіть в бойових мистецтвах, здавалося б люди б’ють один одного, але від цих практик вони також мають ставати здоровішими. Мають проходити проблеми із суглобами чи інші хронічні захворювання, які трапляються у бійців. 

 

Також лікарі жартують, що можуть розпізнати за видами травм та ушкоджень, якими видами йоги чи єдиноборств займаються їхні пацієнти? То де знаходиться межа між користю і шкодою від занять?

Для мене йога та бойові мистецтва це по суті одне й теж. Я треную таким чином, щоб ті, кого я навчаю йозі легко могли займатися бойовими мистецтвами і навпаки. Це як річка з човном. Щоб човен плив потрібна вода. Вправи це вода. Рухи мають бути спокійними і плинними. Так ми навчимося плавати. Річка не має пересихати. Моє завдання зробити так, щоб в річці завжди було достатньо води. Я також регулюю температуру води. Якщо люди починають мерзнути, пара рухливих вправ і все стає на своє місце. Це дуже просто. Тому коли ми практикуємо на енергетичному рівні, проблем із здоров’ям просто не буває. Коли ж люди працюють виключно на фізичному рівні, їм не уникнути хвороб і травм. 

Можете коротко розповісти в чому секрети:

довголіття – полягає в щасті, відсутності турбот і гніту. Слід робити те, що ми вміємо найкращим чином і не турбуватися про наслідки. 

щастя – внутрішній стан знаходження в своєму центрі, “бути дома”, коли всі наші клітини функціонують гармонійно і знаходяться “дома”

спокою – стан усвідомленості, стан “пустого розумі”, тобто вільного від нервувань і страхів. 

 

Розкажіть трохи про Ваше дитинство?

Коли мені було два роки в мене була дуже сильна астма. Я навіть не міг ходити по сходам. Мені не вистачало дихання. Мій тато турбувався про мене і коли мені виповнилося п’ять років відправив мене до майстра бойових мистецтв. Я дуже цього не хотів і боявся. Майстер ставив мене в статичні позиції і легенько бив паличкою, коли я знуджувався. Але ця вправа дуже зігрівала, тремтіли всі м’язи. Проте через 7-9 місяців хвороба пройшла. І тоді я відчув справжню насолоду дихати на повні груди. 

Потім батько домовився з майстром з храму Шаолінь щоб той давав мені уроки на дому. Також мене тренував даоський вчитель – друг сім’ї, йому зараз 109 років.

Тому слід приділяти увагу саме енергетичному рівню.

Ми маємо пройти наступні кроки:

  1. Пам’ятати рух. Правильно рухатися. 
  2. Автоматичний рух без аналізу і оцінок. Пам’ять тіла.
  3. Сканування клітини. Відчувати своє тіло і знати те, в якому стані перебувають клітини. 
  4. Зміна ДНК – передача стану щастя при поділу клітин. Це створює стабільне відчуття щастя і гармонії. 

Каліграфічне здоров’я – оздоровча система Майстра Янга. 

Каліграфічне здоров’я має в своїй основі базовий набір принципів, або філософій, які обертаються навколо довголіття, щастя, спокою і глибокого умиротворення. 

Більше 50 років він практикує Каліграфічне здоров’я. В дитинстві його навчали майстри бойових мистецтв Вудангу. Навчався у монахів Шаоліня. Потім батько та дідусь передали йому сімейну традицію з понад 400-річною традицією в династії Янгів – Янг Міан. 

На сході існують різноманітні оздоровчі системи, і в цілому тамтешні люди більше приділяють увагу здоров’ю, довголіттю, духовному розвитку. Скажіть, чи можливо всі ці знання і методики втілити в шалений темп життя західних людей?

Зраз у світі люди мають дуже багато проблем з тілом. Дуже багато проблем, таких як рак, депресії викликано тим, що внутрішнє тіло (енергетичне) не поєднано з зовнішнім (фізичним). Тіло таким чином втрачає зв’язок із “домом”, не почуває себе затишно. І тоді втрачає сенс те, скільки ми заробляємо, скільки маємо гарних речей, ми перестаємо почувати себе щасливими. 

Людське тіло складається з приблизно 3-х трильйонів клітин і стан тіла дуже залежить від стану цих клітин. Отже, цей розрив між тим, як почувають себе клітини і нашим зовнішнім виглядом приводить до різного роду хвороб. 

Людське тіло як велика компанія. Свідомість – це директор компанії, внутрішні органи – відділи. І наша робота, як директора компанії полягає в тому, щоб всі органи вели злагоджену роботу, разом функціонували на благо компанії. Інакше в компанії відбудуться блоки між відділами, непорозуміння і вся структура зазнає шалених збитків.

Я вчу людей двом речам: як вирішувати проблеми з хребтом, і циркуляцією крові в тілі. Ці два моменти ключові у здоров’ї людини. 

Як цього досягти?

Для початку слід налагодити зв’язок з власним тілом. 

Я багато подорожую і зустрічаюся з різноманітними майстрами, йоги, бойових мистецтв. Багато з них не розуміють, що таке енергія. Насправді, це дуже просто. Енергія – це зв’язок нашої свідомості (розуму) з тілом (з нашими клітинами). Три речі: куди, коли і як багато клітин крові ми посилаємо. Вони несуть поживні речовини, кисень та інформацію по всьому організму. Тільки так ми можемо існувати. Оце все разом і є енергія. Коли клітини потрапляють в тканини, тоді починається хімія. Стає можливим вироблення енергії. 

Гарний майстер вміє контролювати енергію, знає відповідь на питання куди, коли і як багато. 

Наше завдання як практикуючих зробити так, щоб клітини знайшли “дорогу додому”. Адже це такий стан, на відміну від стану бомжа, коли людині та її клітинам тепло, вони наповнені, відчувають захист і спокій. І саме так мають себе почувати всі клітини в тілі.

Чи є на Вашу думку невиліковні хвороби, чи все це тільки в наших головах? (онкологія). Як ви взагалі ставитеся до традиційної медицини?

Що таке хвороба? Вона означає те, що в нашому тілі певна група клітин знаходиться під тиском, в стані стресу і не може виконувати своєї функції. Через такий стан речей порушується циркуляція крові і починається хвороба. Наші клітини зажимаються і деякі злипаються разом. Кров загусає. 

Наприклад, рак викликаний величезним тиском, постійними емоційними навантаженнями, які накопичуються протягом багатьох років (мінімум 5-7-10 років до діагностування)

Ваше завдання виправити цю ситуацію. Ми маємо відновити циркуляцію крові, щоб вона працювала як добре налагоджений транспортний трафік в місці або як стрімка річка в горах. Треба зробити так, щоб все в нашому тілі працювала плавно. Треба роз’єднати клітини, що злилися разом, щоб вони шли окремо одна за одною. 

Отже, якщо ми знайдемо причину хвороби, ми зможемо її подолати?

Так, саме так!

А західна медицина, вона як би ззовні тіла. І в цьому її проблема. Вона як знеболювальне. От у нас болить голова, ми п’ємо пігулку і не відбуваємо більше болі, але ж це не означає, що голова перестала боліти. Вона все ще болить, просто ми це перестали відчувати. Біль піде лише тоді, коли ми знайдемо проблему і вирішимо її. 

Коли ми допомагаємо нашому внутрішньому стану вилікувати хворобу, то тоді західна медицина може стати в нагоді, але для того, щоб пришвидшити цей процес. Але, якщо наш внутрішній стан протирічить намаганням одужати, то медицина безсила. Ми будемо лікувати симптоми, але не вилікуємо саму хворобу. Вона завжди буде повертатися. 

Розкажіть про свою систему, в чому суть Каліграфічної йоги?

Моя система – це поєднання трьох філософій разом: конфуціанство, даосизм та буддизм. Конфуціанство вчить поваги до людей, до себе, до їжі і всього, що нас оточує. Даосизм – це вчення про цілісність, внутрішній баланс як шлюб між небом і землею. Буддизм – це пошук того, ким ми є насправді, наука про те як бути щасливими. Бо щастя не коштує ніяких грошей.

Каліграфічне здоров’я має в своїй основі базовий набір принципів, або філософій, які обертаються навколо довголіття, щастя, спокою і глибокого умиротворення. Це робиться шляхом створення трьох основних циркуляцій в людській системі:

  1. Кровообіг: це головна циркуляція, яку встановлює Каліграфічне здоров’я. Це частина підтримки для суглобів, сухожиль, зв’язок і м’язів, а також частина самовідновлення процесу.
  2. Психічна циркуляція або циркуляція нервової системи: це налагодження циркуляції енергії в мозку та нервовій системі. В західній ідеології це часто називають медитацією. Це є частиною підготовки, що приводить до “моря щастя” або “посмішки кожної клітини”.
  3. Циркуляція травлення: це остання частина нашого тренінгу циркуляцій, яка обертається навколо підтримки цілісності шлунково-кишкового тракту і основних органів, прикріплених до нього, як наприклад, печінка, селезінка, шлунок і нирки, а також товста і тонка кишки, кишечник.

Ці три циркуляції встановлюються через “трьох-мірну філософську систему”, яка є візитівкою Каліграфічного здоров’я.

Ви спадкоємець 400-літньої сімейної бойової традиції Янг Міан, які секрети розкрила Вам родина?

В бойових мистецтвах Китаю багато уваги приділяється енергетичним практикам. Звичайно, коли ми молоді, ми можемо обмежуватися фізичним рівнем, швидко махати руками і наносити удари, але з віком, працюючи таким чином ми будемо пошкоджувати суглоби і наше здоров’я постраждає. 

Я вчився в багатьох майстрів і отримав декілька ліній передач знань. Це досить складно практикувати такий обсяг матеріалу. Я 16 років думав над його систематизацією. Я хотів звести це до нескладних вправ, виконуючи які, люди б могли досягати таких самих результатів. Моя кінцева мета – це щастя людей. Я хочу, щоб виконуючи ці вправи люди ставали щасливішими і здоровішими. Адже не всі можуть присвятити практикам все життя.