«Головне завдання для нас – формувати культуру бойових мистецтв у суспільстві»

За п’ять років командою «ВОЇН СВІТЛА» було написано більш ніж 100 статей та проведено понад 50 інтерв’ю з майстрами бойових мистецтв, спортивними діячами, чемпіонами, спортсменами, зірками Голлівуду та режисерами кіно, які знімають бойові стрічки.

Наші прагнення породили ідею організувати разом з провідною каскадерською групою «STUNTALOT» та її засновниками Дмитром Рудим і Павлом Авіловим Перші українські професійні курси каскадерів і провели вже чотири хвилі курсів, які об’єднують екшн-акторів і воїнів з усієї країни. Деякі з наших випускників уже знялися в кіно, а львів’янин Андрій Пітулей навіть відвідав «Jackie Chan Action Film Week».

Наша команда провела  вже 10 фестивалів бойових мистецтв й міжнародне шоу  «BUDO EXPO Warrior of Light International Martial Arts Show 2018». 

Ми часто отримуємо листи від воїнів і шанувальників єдиноборств з проханням не зупинятися і продовжувати справу з популяризації та розвитку бойових мистецтв. І ми продовжуємо, адже розуміємо значення бойових мистецтв у буремному сучасному житті.

Друзі-воїни, ми готуємо вже 13-й випуск єдиного українського журналу про культуру бойових мистецтв «ВОЇН СВІТЛА», що вийде друком на початку листопада 2020 року. Видання, яке спочатку виникло як додаток до однойменного Фестивалю бойових мистецтв, тепер  виросло в самодостатній проект, який об’єднав навколо себе всю країну. Більш того, ми маємо англомовну версію журналу «WARRIOR of LIGHT» (доступна на AMAZON.com), яку читають у всьому світі.

Ми тісно співпрацюємо з «FESTIVAL des ARTS MARTIAUX» (Париж, Франція) та їх виданням «Karate Bushido». Тож наші статті та інтерв’ю читають також і французькою. 

Ми спілкувалися і розповідали вам про життя таких зірок, як Синтія Ротрок, Світлана Зав’ялова, Скотт Едкінс, Тім Ман, Ахтем Сеітаблаєв, Юрій Ковальов, Джесі-Джейн Макпарланд; про таких легендарних майстрів як Крістіан Тіссьє, Хіросі Ікеда, Шентан Су, Лі Моррісон, Бруно Гонзалез, Кевін Фунакосі, Одзава Такасі, Моше Катц, Даніло Россі, Кіосі Хуберт Лаєнен, Саймон Майєр, Павло Столяр, Денис Черевичник, Гранд-майстер Еді У Квонг Ю; на наших сторінках з’являлися українські майстри і чемпіони: Геогрій Зантарая, Артем Сидоров, Анатолій Олексов, Олександр Слєсар, Андрій Старовойт, Ігор Тунік, Сергій Броністовський та багато інших.

Ми починаємо все більше усвідомлювати значущість кожної зустрічі з майстрами і цінувати ступінь їхньої довіри. Байдуже, якою мовою вони спілкуються, разом зі словами вони передають частину самих себе і щось більше, що відкривається нам згодом. Відбувається певний  обмін кодами і ключами. Ніхто не знає наперед, куди вони приведуть і які двері відчинять.

Ми започаткували нову рубрику «Бойове кіно», адже знаємо, як сильно кіноіндустрія надихає нас на заняття єдиноборствами. Брюс Лі, Джекі Чан, Марк Дакаскос, Жан-Клод Ван Дамм та інші – загальні улюбленці. Напевне,  вони зробили для розвитку культури бойових мистецтв і спорту в рази більше, ніж державні чиновники усі разом узяті. Обіцяємо і надалі радувати вас історіями зірок Голлівуду та Азії, їх неймовірними оповідями заряджати вас любов’ю до бойових мистецтв.

Головне завдання для нас – формувати культуру бойових мистецтв у суспільстві. На жаль, все ще можна зустріти шаблонні питання і насмішки, наприклад щодо жінок, які займаються єдиноборствами, стосовно певних шкіл і напрямів. Ми ж переконані, толерантність має бути у всьому. І починати варто з себе: поважати себе, свою школу, свого вчителя та інших вчителів і представників інших спортивних дисциплін.

Бойові мистецтва такі різні у своїх проявах і напрямах. Більш того, навіть та ж сама людина може змінити своє бачення і розуміння бойового мистецтва з плином часу. Хтось займається заради самозахисту, комусь важливі спортивні досягнення, а хтось приходить до розуміння важливості самого шляху, глибшого вивчення мистецтва заради мистецтва. Шлях кожного воїна важливий і його слід поважати, адже воїни  розвиваючи свою особистість, борються не зі світом, а зі своїми страхами і лінощами. Це є значно складніше і корисніше від диванної критики у соцмережах.  

Ми щасливі усвідомлювати, що праця нашої команда набирає обертів. Запрошуємо Вас долучатися до нашої команди і творити історію бойових мистецтв разом.

Надсилайте ваші листи, ідеї, статті на адресу: voinsvitla.ua@gmail.com. 

Обіцяємо відповісти кожному.

 

Щиро вдячні вам за інтерес до нашого видання і постійну підтримку.

Журнали «ВОЇН СВІТЛА» доступні на онлайн ресурсі: 

www.voinsvitla.info

 

Шеф-редактор «ВОЇН СВІТЛА»

Тетяна Крижанівська.