Автор:

Ірина Циган

Те, що в інших єдиноборствах заборонена техніка, в карате proприносить бали. Наприклад, добивання в партері в повний контакт,- продовжує Ратмір Бурлуцький. – Новий напрямок продумано юридично оформлено як Асоціацію, а не федерацію, щоб можна було співпрацювати з різними організаціями та клубами, які готові розвивати змішані єдиноборства.

Зареєстровано й Міжнародний союз карате pro.Минулого року нам подали заявку про бажання співпрацювати сім країн, в основному Середньої Азії.Ведеться також робота, щоб зареєструвати карате pro як вид спорту, щоб діти, які виступають, займають призові місця, отримували розряди, почесні спортивні звання.

11 жовтня в Пущі Водиці пройшов чемпіонат України з карате pro.

Карате pro зовсім новий та молодий напрямок карате – Асоціація професійного карате України зареєстрована два роки тому. Як розповів «ВОЇНУ СВІТЛА»  Президент Асоціації Ратмір Бурлуцький, карате proвідрізняється від інших шкіл карате тим, що правила змагань максимально наближені до реального бою. Тобто мінімум обмежень як в стійці, так і в партері. Основний задум засновників – готувати спортсменів до реального життя – того, що може трапитися з тобою на вулиці.

На татамі навіть наймолодші учасники справді демонстрували видовищні та доволі жорсткі поєдинки. Бувало, що на четвертій секунді від удару коліном тріскав і ламався захисний шолом, але не боєць.

“В карате proми набираємо дітей з 4 років, і з шести вже помаленьку залучаємо до змагань. Звичайно, наймолодші тренуються м’яко та поступово – спершу падати, страхуватися, захищатися, базових елементів розтяжки та акробатики. А досвідчена людина, яка присвятила себе єдиноборствам, але тренувалася в інших школах карате, в карате proзнайде максимальну свободу дій, адже, повторюю, у нас мінімум обмежень” – підсумовує тренер з багаторічним стажем та батько Ратмір Бурлуцький.