ДАНІЛО РОССІ: ножових справ майстер

 

Шлях становлення

Інтерес до бойових мистецтв почав зароджуватися у Даніла Россі з раннього дитинства. «Коли я був маленький, ми поїхали провідати мого дядька Климента Ладжоло ді Коссано. Для мене він був як сучасний Індіана Джонс, – згадує Даніло. – Він багато розповідав про свої подорожі, історії з життя і свою систему роботи з палицями для самозахисту.

Я дивився, як він рухається, танцює, і у мене всередині починав формуватися новий світ. Саме в ці моменти у мене вперше з’явилася пристрасть до бойового мистецтва». Тоді до майбутнього Майстра також прийшло розуміння, що, якщо людина не знає своєї історії і традицій, вона не може розвиватися.

У шість років Даніло почав вивчати бойові мистецтва, дзюдо, карате, знайомитися з традиціями і культурою Південно-Східної Азії. Після цього, натхненний цією культурою, він провів 15 років, подорожуючи Італією та вивчаючи історію і техніки традиційних італійських систем ножового фехтування, займаючись у кращих майстрів регіональних бойових мистецтв країни.

 

 

ДОСЬЄ: Майстер Даніло Россі Лайоло ді Коссано – спадковий італійський дворянин, продовжувач багатих традицій італійських шкіл бойових мистецтв і засновник школи ножового фехтування World Calix Academy. Єдиний майстер, сертифікований основними спеціалізованими сім’ями і товариствами ножового й паличного фехтування для навчання цим бойовим мистецтвам за межами Італії. Сьогодні представництва школи, визнананої Італійською Федерацією бойових мистецтв, працюють в Україні, Росії, США, Великобританії, Австралії та Іспанії.

        Спілкувався: Ігор Тунік

«Працювати професійним охоронцем – це важка, але цікава робота, хороша практика для вивчення реакції й поведінки людей. У бойових мистецтвах, зазвичай, навчають самообороні. Тут у мене не було опонента. Були сотні людей, які крутяться, фотографують, метушаться. Тому було дуже важливо зберігати найвищий рівень концентрації і контролю. Це була гарна робота для навчання контролю емоцій».

У 2007 році Россі створив свою школу World Calix Academy, щоб передати отримані знання і розвивати цю культуру. А про свої мандри та отримані знання розповів у книзі “Sul filo di lama” (англ. – “On the cutting edge”), яка вийшла в Італії наприкінці 2014 року (англомовна версія книги повинна з’явитися до кінця поточного року – Ред.).

На певному етапі Даніло Россі працював професійним охоронцем голлівудських кінозірок. Він охороняв Джонні Деппа, Ніколаса Кейджа, Джорджа Клуні та інших знаменитостей. «Це важка, але цікава робота, хороша практика для вивчення реакції й поведінки людей, – згадує Даніло. – У бойових мистецтвах, зазвичай, навчають самообороні. Тут у мене не було опонента. Були сотні людей, які крутяться, фотографують, метушаться. Тому було дуже важливо зберігати найвищий рівень концентрації і контролю. Це була гарна робота для навчання контролю емоцій».

У той же час Майстер Даніло не приховує, що для нього важливіше, щоб люди пам’ятали його як людину, яка створила школу ножового фехтування й просуває її історію та філософію в маси.

Філософія ножа

Даніло Россі не втомлюється повторювати, що бій на ножах і фехтування – це не одне і те ж. Бій може виникнути, коли людина бере ніж і просто бореться без усякої підготовки і знань. Фехтування людина вивчає з точки зору науки, правильного підходу, техніки і філософії. «Для мене важливо, щоб люди розуміли відмінність між боєм і фехтуванням. Звичайний бій для мене – ніщо. Фехтування – це шлях. У ньому є культура і традиція», – розповідає Майстер Даніло.

Історія холодної зброї та фехтування є базовою основою для сучасного фехтування. «Ви можете поїхати в місто, де п’яна людина може вихопити ніж і битися. Але у неї немає школи, немає знань, немає культури. І такі дії нерозумні. Фехтування ножем – це коли у вас є ніж, і ви розумієте баланс».

Даніло Россі розповідає, що в давні часи бідняки підглядали за техніками фехтування майстрів, які навчали багатих, і багато що запозичили. У підсумку звичайні люди почали використовувати таку ж техніку і принципи, якими володіли багатії. У цьому баланс і рівновага. Це добра основа для створення правильних цінностей. «Ніж – для шляхетних людей за духом, серцем і розумом. Це для людей, які мають високу культуру».

Недарма його школа має назву Calix, що в перекладі з латині означає «чаша» і несе в собі глибокий філософській сенс фехтування на ножах. «Ви можете наповнити чашу чим захочете. У неї немає кутів, немає домінування. Всі можуть рівноцінно пити з цієї посудини, створюється гармонія. Важливо, щоб був баланс. Людина повинна бути схожа на рідину: контролювати свої тіло, розум і бути з ними в гармонії, – розповідає Майстер. – Ніж – як чаша: передає баланс і гармонію. Коли ви дивитеся на ніж, ви бачите дві частини, які символізують жінку і чоловіка. У закритому вигляді він нагадує жінку, в якої в утробі дитина. Коли розкриваєте клинок, важливо, щоб він навчився і спробував кров ворога. Гнучкий, чистий, гармонійний, схожий на жінку в закритому вигляді, і сильний – як чоловік, коли встромляє клинок у тіло ворога. У цьому є баланс і глибока філософія».

Майстер Даніло зі свої ножем не розлучається. Для нього це така ж обов’язкова складова його особистості, як обручка або татуювання: кожна є частиною його життєвої історії. «Я завжди зі своїм ножем. Це моя душа. Я сплю зі своїм ножем, я подорожую з ним. Коли я прокидаюся, в першу чергу, я перевіряю, чи на місці він. Не можу уявити, що я без ножа. Коли у мене його немає, я втрачаю баланс. З ним мій розум відкритий для всього світу. Мої емоції відкриті. Тому що поряд – моя душа, мій баланс, моя гармонія. Це – моє все».

Між тілом і душею

Дуже часто уявлення про майстрів бойових мистецтв дуже вузьке. Багато хто помилково вважає, що основну частину часу майстер присвячує тренуванням. Однак важливо розуміти, що майстром може бути тільки та людина, яка постійно вдосконалює свої думки, серце і дух. Майстер Даніло багато читає. Це книги з математики, філософії. Вивчає історію і традиції ножового бою. Вдома у нього велика колекція старовинних книг, яку він поповнює за будь-якої нагоди.

«Багато хто вважає, що кращий боєць повинен постійно працювати. Ні. Кращий боєць – це людина, яка розуміє важливість часу. Тренування важливі для тіла, читання – для розуму. Коли ви поєднуєте голову і тіло, ви прокладаєте хороший шлях для себе. Але не забувайте ще про емоції. Якщо у вас немає серця і емоцій, голову з тілом неможливо поєднати», – говорить він.

Крім читання, Майстер Даніло любить відпочивати з сигарою, хорошим вином і шоколадом. «Так, я люблю відпочивати і думати, розмовляти, курити хорошу сигару. Але я не люблю сигарети. Сигарети – це для людей, у яких постійно немає часу. Сигара – як моє життя. Важливі моменти, щоб відпочити, випити, гарно поспілкуватися. Я люблю спілкуватися зі своєю дружиною, тому що Саманта дуже важлива в моєму житті. Вона є містком у весь мій світ», – ділиться Даніло.

«Багато хто вважає, що кращий боєць повинен постійно працювати. Ні. Кращий боєць – це людина, яка розуміє важливість часу. Тренування важливі для тіла, читання – для розуму. Коли ви поєднуєте голову і тіло, ви прокладаєте хороший шлях для себе. Але не забувайте ще про емоції. Якщо у вас немає серця і емоцій, голову з тілом неможливо поєднати»

Життєвий фокус

Знайомство з дружиною Самантою Даніло Россі називає однією з найважливіших подій свого життя. «Я згадую, коли побачив її у своєму пабі. У мене тоді був байкерський паб і я працював у ньому. Коли ця жінка зайшла в паб, я зловив її погляд, і у мене просто стався вибух у голові. Це було неймовірне відчуття і один з найяскравіших моментів у моєму житті», – згадує Майстер.

Іншою найважливішою подією свого життя Даніло вважає своє народження: «Думаю, це був найкрасивіший момент у моєму житті». Життя тендітне і коротке. Важливо усвідомлювати це і жити, намагаючись бути щасливим. «Я пам’ятаю, коли помер мій дідусь. Це був дуже важкий момент для мене і моєї родини. Тоді я прийняв і усвідомив той факт, що люди живуть на землі дуже короткий час. Хтось проживе 20 років, хтось 30, а хтось 90. Але у кожного з нас є певний відрізок життя. Дуже важливо мати хороший життєвий фокус і не забувати свій шлях».

Шлях Даніло Россі полягає в тому, щоб після його смерті люди продовжували вивчати і розвивати традиції і системи італійського ножового фехтування. «Я приймаю, що життя дуже коротке. Продовжуйте жити і знайте, що важливо бути щасливими».